اجرای نمایش «با پرهای نرم برماه پیشانی ‌ات تاج نوزادی می‌بافد» به طراحی و کارگردانی مریم معینی از یکشنبه ۸ آبان ماه در تالار سایه در مجموعۀ تئاتر شهر آغاز می‌شود.

«با پرهای نرم برماه پیشانی ‌ات تاج نوزادی می‌بافد» نمایشی است که در اجرا از ترکیب عروسک و بازیگران زنده بر روی صحنه استفاده می کند.

هرچند درونمایۀ داستانی این نمایش از روایتی کهن و از کتاب «منطق الطیر» گرفته شده است، با اینحال فضاسازی و شکل متفاوت روایت در این اثر آن را به روایتی امروزی تبدیل می کند.

مریم معینی که کارگردانی این نمایش را بر عهده دارد، علاوه بر فعالیت هایی که در زمینۀ بازیگری و طراحی لباس داشته است، در کنار هنرمندان دیگری مانند آزاده انصاری، زهرا صبری و روشنک روشن، یکی از چهره های شاخض در میان نسل جوان نمایشگران عروسکی محسوب می شود که طی سال های گذشته در ساخت و معرفی نمایش های عروسکی «ویژۀ بزرگسالان» نقش ویژه ای بر عهده داشته است.

دراماتورژی این نمایش بر پایۀ «منطق الطیر» عطار نیشابوری را نسیم احمدپور بر عهده داشته است و هادی عرب طراحی عروسک های نمایش را انجام داده است. همچینین علی معینی به عنوان آهنگساز و اجرا کنندۀ موسیقی با این اثر همراهی می کند.

این نمایش هر روز به جز شنبه‌ها ساعت ‌۱۹:۴۵ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود

مطالب مرتبط